• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/bttdd.zeytinburnusubesi
  • https://twitter.com/bttddzburnu
CUMHURİYET BAYRAMIN 96. YILI KUTLU OLSUN.


Ülkesini ve özgürlüğünü her zaman ön planda tutan, vatanı ve özgürlüğü için gerektiğinde canını vermekten kaçınmayan Türk milletinin, hürriyetini esaret altına almak isteyenlere karşı verdiği Kurtuluş Savaşı'nı zaferle noktaladığı, Ülkemiz, 1914'te başlayan ve 4 yıl süren Birinci Dünya Savaşı'nda, yanında yer aldığımız devletlerin yenilmesi ile savaş kurallarına göre yenilmiş sayılmış ve düşmanlarca paylaşılmak istenmiştir. Yüreğinde taşıdığı vatan ve millet sevgisine güvenen ve gücünü bu sevgiden alan  Atatürk, bu durumu kabullenmeyerek, 'Tek bir egemenlik vardır, o da milli egemenliktir. Ülkeyi yine ulusun kendi gücü kurtaracaktır' diyerek kurtuluş mücadelesini başlatmıştır"

Cumhuriyet'in 96. yılının büyük bir gururla kutlandığı bu günde, Türk milletine bu gururu yaşatan  Atatürk'ü, aziz şehitleri ve gazileri minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

"Bize, Cumhuriyetimizi armağan eden Atatürk'e ve aziz şehitlerimize olan görevimizi yerine getirebilmemiz, onların emaneti olan Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla mümkün olacaktır. Bu vesileyle, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularımızla kutluyor, Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz."

                                                                    BTTDD ZB ŞB
                                                                     YÖNETİM KURULU

  
178 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın